Kwas hialuronowy StawON w ortopedii

Działanie preparatu StawON

StawON to pochodzący z biofermentacji kwas hialuronowy, niemodyfikowany chemicznie, o wysokiej koncentracji (2% stężenie – 60mg/3ml). Wyrób medyczny jest hipoalergiczny, ponieważ zawiera tylko śladowe ilości białka pochodzenia zwierzęcego.  Kwas hialuronowy to wielocukier, który naturalnie występuje w wielu tkankach organizmu. W mazi stawowej pełni funkcję substancji nawilżającej dla chrząstek i więzadeł oraz amortyzuje wstrząsy.

Według literatury medycznej podanie dostawowo kwasu hialuronowego przywraca elastyczność mazi stawowej, dzięki czemu zmniejsza ból i poprawia zdolność poruszania siępacjentom, bez konieczności interwencji chirurgicznej.

 

Wskazania do terapii

StawON umożliwia uzupełnienie mazi stawowej wywołanej artropatią degeneracyjną lub mechaniczną, wywołującą ból i ograniczającą zdolność poruszania się i ruchomość w stawie.

Przebieg terapii

Preparat podawany jest dostawowo tylko przez lekarza w aseptycznych warunkach. Zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz efektu leczenia lekarz ocenia, czy konieczne są kolejne dawki preparatu. Po zabiegu przez 2-3 dni należy unikać intensywnej aktywności fizycznej. Terapia preparatem StawON dostępna w Centrum Medycznym Biovena w Ożarowie Mazowieckim, którą zleca i wykonuje lek. Bernard Rabaniuk.

Przeciwwskazania:
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy i jego pochodne
  • infekcja lub choroby skóry w miejscu wkłucia
  • infekcja lub silny stan zapalny, wysięk w stawie

Dystrubutor: polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna ADAMED