Kwas hialuronowy w ortopedii

Działanie preparatu StawON

StawON to pochodzący z biofermentacji kwas hialuronowy, niemodyfikowany chemicznie, o wysokiej koncentracji (2% stężenie – 60mg/3ml). Wyrób medyczny jest hipoalergiczny, ponieważ zawiera tylko śladowe ilości białka pochodzenia zwierzęcego.  Kwas hialuronowy to wielocukier, który naturalnie występuje w wielu tkankach organizmu. W mazi stawowej pełni funkcję substancji nawilżającej dla chrząstek i więzadeł oraz amortyzuje wstrząsy.

Według literatury medycznej podanie dostawowo kwasu hialuronowego przywraca elastyczność mazi stawowej, dzięki czemu zmniejsza ból i poprawia zdolność poruszania się pacjentom, bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Wskazania do terapii

StawON umożliwia uzupełnienie mazi stawowej wywołanej artropatią degeneracyjną lub mechaniczną, wywołującą ból i ograniczającą zdolność poruszania się i ruchomość w stawie.

Przebieg terapii

Preparat podawany jest dostawowo tylko przez lekarza w aseptycznych warunkach. Zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz efektu leczenia lekarz ocenia, czy konieczne są kolejne dawki preparatu. Po zabiegu przez 2-3 dni należy unikać intensywnej aktywności fizycznej. Terapia preparatem StawON dostępna w Centrum Medycznym Biovena w Ożarowie Mazowieckim, którą zleca i wykonuje lek. Bernard Rabaniuk.

Przeciwwskazania:
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy i jego pochodne
  • infekcja lub choroby skóry w miejscu wkłucia
  • infekcja lub silny stan zapalny, wysięk w stawie

Dystrybutor: polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna ADAMED

Działanie preparatu Hya-Joint Plus

Hya-Joint Plus to wysoce skoncentrowany 2% kwas hialuronowy o usieciowanej strukturze w żelu, ampułkostrzykawka (3 ml) zawiera aż 60 mg hialuronianu sodu. Badania naukowe potwierdzają skuteczność kwasu hialuronowego i jego pozytywny wpływ, m.in. w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Wskazania do terapii

Hya-Joint Plus to preparat opracowany na podobieństwo naturalnego kwasu hialuronowego występującego w płynie maziowym w zdrowym stawie, szczególnie zalecany po zabiegach artroskopii. Preparat podawany jest dostawowo tylko przez lekarza w aseptycznych warunkach za pomocą jednej iniekcji. Terapia preparatem Hya-Joint Plus® dostępna w Centrum Medycznym Biovena w Ożarowie Mazowieckim, którą zleca i wykonuje dr n. med. Maciej Ambroziak.

Przeciwwskazania:

Preparat nie powinien być stosowany u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu.

Dystrybutor: NOVISC PHARMA SP. Z O.O.

Usługi medyczne Ożarów MazowieckiCENA
Ortopeda konsultacja230 PLN
Ortopeda konsultacja dr Maciej Ambroziak (tylko prywatnie)250 PLN
USG ortopedyczne200 PLN
Założenie gipsu100 PLN
Blokada ortopedyczna100 - 150 PLN
Iniekcja - StawOn 550 PLN
Iniekcja - Hya-Joint Plus650 PLN
Iniekcja osocze bogatopłytkowe1200 PLN
Terapia Sanakin- 3 serie4500 PLN
Usługi medyczne MilanówekCENA
Ortopeda konsultacja230-250 PLN