Kinezjotaping

Kinesiology taping, czyli najbardziej popularna metoda aplikacji plastra, zyskała w szybkim tempie duże grono zwolenników, ze względu na szerokie zastosowanie, łatwość aplikacji plastra oraz skuteczność działania. Głównym działaniem Kinesiology Tapingu jest poprawa mikrokrążenia.

Jak działa Kinesiology taping?

Metoda wykorzystuje mechaniczne właściwości plastra- właściwie naklejone plastry w odpowiedni sposób odciągają skórę od powięzi, usprawniając przepływ krwi żylnej i limfy oraz zmniejszając ucisk na receptory bólowe, a co za tym idzie, powodują zmniejszenie bólu.

Wbrew obiegowej opinii to nie sam plaster, ale właśnie odpowiednio zastosowana aplikacja jest źródłem leczniczych właściwości kinesiology tapingu. To czy aplikacja jest skuteczna zależy od stopnia rozciągnięcia plastra, miejsca jego naklejenia oraz kierunku jego rozciągnięcia. Plastry o różnych kolorach nie różnią się między sobą właściwościami, jest to wyłącznie walor estetyczny.

Co istotne plastry są antyalergiczne, nie zawierają leków ani latexu oraz są wodoodporne, a więc z powodzeniem można w nich pływać na basenie bądź też brać kąpiel. Plastry noszone są przez pacjentów przez 24h na dobę, a ich efekt terapeutyczny utrzymuje się przez kilka dni, także po zdjęciu plastra.

Do ich niewątpliwych zalet należy fakt, że efekt stosowanej aplikacji widoczny jest niemal bezpośrednio po jej zastosowaniu.

Celem stosowania kinesiology tapingu jest m.in:

  • w zależności od zastosowanej aplikacji zmniejszenie lub zwiększenie napięcia mięśniowego,
  • poprawa mikrokrążenia,
  • działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe,
  • redukcja krwiaków i wysięgów, także po świeżych urazach mechanicznych,
  • zwiększenie zakresu ruchu mięśni i stawów,
  • wspomaganie stabilizacji, np. po urazach więzadłowych i wiele innych.

Kinesiology Taping jest niezwykle bezpieczną formą terapii i z powodzeniem może być stosowany także u niemowląt i dzieci (np. w korekcji wad postawy), a także u kobiet ciężarnych (bóle pleców, obrzęki kończyn dolnych). Kinesiology Taping jest doskonałym uzupełnieniem do terapii, gdyż jako jedyna forma terapii działa 24 godziny na dobę.

Nasi fizjoterapeuci z powodzeniem stosują metodę kinesiology taping w rehabilitacji pacjentów.

W celu uzyskania informacji o zapisach, zapraszamy do kontaktu:

BIOVENA Milanówek
tel.: 22 43 95 900
e-mail: milanowek-reh@biovena.com.pl

BIOVENA Ożarów Mazowiecki
tel: 22 43 95 800
e-mail: rehabilitacja@biovena.com.pl