Fizykoterapia

Fizykoterapia jest to metoda, w której na organizm oddziałują różne bodźce fizykalne: światło, prąd elektryczny, fale magnetyczne, ultradźwięki, niska lub wysoka temperatura. Te czynniki pobudzają procesy biologiczne w tkankach, dzięki czemu możliwa jest likwidacja bólu, obrzęków, wysięków i stanów zapalnych. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, który w efektywny sposób jest w stanie przyczynić się do poprawy sprawności pacjenta w krótkim czasie.

Fizykoterapia może być stosowana jako leczenie uzupełniające lub jako podstawowa forma leczenia.

ZABIEGI FIZYKOTERAPEUTYCZNE OFEROWANE W CM BIOVENA:

    • Krioterapia – zabieg z zastosowaniem skrajnie niskich temperatur polegający na miejscowym schłodzeniu tkanek, mający na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, obrzęku i napięcia mięśni
    • Ultradźwięki – zabieg z zastosowaniem fali akustycznej niesłyszalnej dla człowieka. Mają działanie przeciwbólowe, przekrwienne, zmniejszają napięcie mięśni i hamują procesy zapalne.
    • Laseroterapia – zabieg z wykorzystaniem fali świetlnej w zakresie podczerwonego widma, polegający na stymulacji chorobowo zmienionych tkanek
    • Magnetoterapia – zabieg fizykalny polegający na zastosowaniu pola magnetycznego, które w całości przenika ciało ludzkie. Może być stosowana w stadium ostrym choroby, zarówno przez gips i odzież.
    • Elektroterapia – grupa zabiegów z wykorzystaniem prądu stałego lub impulsowego o małych i średnich częstotliwościach oraz różnych przebiegach.  W skład elektorterapii wchodzą: jonoforeza, galwanizacja, prądy interferencyjne, TENS, prądy Traberta, prądy diadynamiczne(DD)

W celu uzyskania informacji o zapisach, zapraszamy do kontaktu:

BIOVENA Milanówek
tel.: 22 724 90 90
e-mail: milanowek-reh@biovena.com.pl

BIOVENA Ożarów Mazowiecki
tel: 22 722 38 69 oraz 22 722 38 29
e-mail: rehabilitacja@biovena.com.pl