Fizykoterapia

Fizykoterapia jest to metoda, w której na organizm oddziałują różne bodźce fizykalne: światło, prąd elektryczny, fale magnetyczne, ultradźwięki, niska lub wysoka temperatura. Te czynniki pobudzają procesy biologiczne w tkankach, dzięki czemu możliwa jest likwidacja bólu, obrzęków, wysięków i stanów zapalnych. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, który w efektywny sposób jest w stanie przyczynić się do poprawy sprawności pacjenta w krótkim czasie.

Fizykoterapia może być stosowana jako leczenie uzupełniające lub jako podstawowa forma leczenia.

ZABIEGI FIZYKOTERAPEUTYCZNE W BIOVENA:

  • KRIOTERAPIA MIEJSCOWA– zabieg z zastosowaniem skrajnie niskich temperatur, polegający na miejscowym schłodzeniu tkanek, które następnie powoduje znaczne rozszerzenie naczyń krwionośnych. Zabieg mający na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, obrzęku, procesu zapalnego i zmianę napięcia mięśni. Terapia stosowana w: stłuczeniach, krwiakach i urazach tkanek miękkich bezpośrednio po urazie, chorobach reumatycznych, zapaleniach ścięgien, zespołach bólowych kręgosłupa.
  • ULTRADŹWIĘKI – zabieg z zastosowaniem fali akustycznej niesłyszalnej dla człowieka. Mają działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, hamują procesy zapalne i wspierają prawidłowe bliznowacenie. Stosowane w następujących schorzeniach m.in.: przykurcze więzadeł i powięzi, obrzęki podostre i przewlekłe, zespoły bólowe mięśniowe, stawów i kręgosłupa, rwa kulszowa, ostrogi piętowe.
  • LASEROTERAPIA – zabieg z wykorzystaniem promieniowania laserowego w zakresie podczerwonego widma, polegający na stymulacji chorobowo zmienionych tkanek, przyspieszanie i pobudzenie komórkowych procesów regeneracji. Stosowana w następujących schorzeniach: neuralgie, choroby zwyrodnieniowe stawów, owrzodzenia skóry, reumatolidalne zapalenie stawów (RZS), zespołach przeciążeniowych (tj. łokieć tenisisty/golfisty), cieśni nadgarstka itp.
  • ŚWIATŁOLECZNICTWO – zabieg z wykorzystaniem fali świetlnej w zakresie podczerwonego widma oraz światła widzialnego, ma działanie przekrwienne (filtr czerwony) lub regeneracyjne i przeciwzapalne (filtr niebieski). Zabieg ma zastosowanie w następujących schorzeniach, filtr czerwony: zapalenie zatok, odleżyny, trądzik pospolity, porażenie nerwu twarzowego; filtr niebieski: odmrożenia, łuszczyca, nerwoból nerwu trójdzielnego, podrażnienia skóry.
  • MAGNETOTERAPIA (terapia zmiennym polem magnetycznym niskiej częstotliwości) – zabieg fizykalny polegający na zastosowaniu zmiennego pola magnetycznego, które ma działanie przeciwobrzękowe,przeciwzapalne oraz przyspiesza rozwój tkanki łącznej, w tym blizny kostnej. Może być stosowana w stadium ostrym choroby, zarówno przez gips i odzież. Wskazania do terapii to m.in.: stany pourazowe i urazy sportowe, trudno gojące się rany i oparzenia, owrzodzenie podudzi i zaburzenia krążenia obwodowego, osteoporoza, zapalenie nerwów, stawów i tkanek okołostawowych.
  • ELEKTROTERAPIA – grupa zabiegów z wykorzystaniem prądu stałego lub impulsowego o małych i średnich częstotliwościach oraz różnych przebiegach.  W skład elektroterapii wchodzą: jonoforeza, galwanizacja, prądy interferencyjne, TENS, prądy Traberta, prądy diadynamiczne (DD). Prąd ma działanie: przeciwbólowe, zmniejszające (lub zwiększające) napięcie mięśniowe, poprawę ukrwienia, przyspieszenie procesów regeneracji tkanek oraz zwiększenie wchłaniania obrzęków. Wskazania do zabiegu to głównie: dystrofie mięśniowe, nerwobóle (w tym bóle głowy), choroby zwyrodnieniowe oraz reumatyczne, stany po urazach oraz dyskopatie.

Zawsze przed rozpoczęciem zabiegów fizykoterapii, należy skonsultować brak przeciwwskazań pacjenta do wykonania danego zabiegu.

W celu uzyskania informacji o zapisach prywatnych oraz dostępnych zapisach w Biovena Ożarów Mazowiecki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), zapraszamy do kontaktu:

BIOVENA Milanówek
tel.: 22 43 95 900
e-mail: milanowek-reh@biovena.com.pl

BIOVENA Ożarów Mazowiecki
tel: 22 43 95 800
e-mail: rehabilitacja@biovena.com.pl