Recepta oraz Ankieta wstępnej kwalifikacji
RECEPTA
W naszych placówkach dostępna jest możliwość złożenia Zamówienia recepty na leki stale przyjmowane. Formularz zamówienia recepty można przesłać poprzez poniższy Formularz bez konieczności przekazywania go osobiście. Druk dostępny jest również do pobrania poniżej oraz dostępny jest w recepcji naszych placówek.
Zamówienie na receptę dostępne jest tylko dla Pacjentów, którzy mają złożoną deklarację lekarza POZ w Biovenie oraz odbyli wizytę u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (pediatry, internisty) i w dokumentacji Pacjenta zawarte są informacje o konieczności stałego stosowania danego leku lub niezbędną do kontynuacji leczenia. Takie zastosowanie jest możliwe tylko wtedy, kiedy Pacjent zna dawkowanie leków, a jego stan zdrowotny jest stabilny i niepogorszony, co mogłoby wskazywać konieczność odbycia wizyty kontrolnej. Możliwość zgłoszenia zaocznego zapotrzebowania na leki, możliwe jest do 6 m-cy od daty wizyty u lekarza. Lekarz w uzasadnionych przypadkach, może odmówić wystawienia recepty zaocznie i wskazać konieczność odbycia wizyty kontrolnej przez Pacjenta. Papierową formę formularzu zamówienia należy dostarczyć do placówki Bioveny, w której pacjent prowadzi leczenie i przekazywany jest lekarzowi prowadzącemu w dniu najbliższego dyżuru w placówce.
Druk formularzu do wypełnienia, który można dostarczyć osobiście do przychodni w wersji papierowej:
POBIERZ FORMULARZ ZAMÓWIENIA RECEPT/ZAOPATRZENIA W WYROBY MEDYCZNE
JAK ODEBRAĆ ZAMÓWIONĄ RECEPTĘ
Receptę może odebrać Pacjent, przedstawiciel ustawowy w przypadku pacjentów małoletnich lub osoba upoważniona w Formularzu zamówienia.
Recepta może być odebrana przez Pacjenta za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP), którego posiadanie jest weryfikowane przez lekarza w momencie realizacji zamówienia lub w formie papierowego wydruku, w przypadku braku IKP. W przypadku braku Internetowego Konta Pacjenta (IKP) możliwy jest odbiór kodu SMS, który wysyłany jest na numer kontaktowy komórkowy pacjenta, który został zarejestrowany w przychodni Biovena. Odbiór recepty papierowej możliwy jest w godzinach pracy placówki z dokumentem tożsamości. W celu potwierdzenie wystawienia recepty w tej formie, rekomendujemy kontakt z naszą Rejestracją.
E-RECEPTA
E-recepta to informacje dotyczące leku przepisanego pacjentowi, które są zapisane w Internetowym Koncie Pacjenta. Elektroniczny zapis będzie przekazywany za pomocą systemu od lekarza do farmaceuty, a stamtąd do NFZ-tu, który refunduje dany lek. Na elektronicznej karcie pacjenta znajdą się informacje dotyczące lekarza, który wydał dany lek, sposobu dawkowania leku oraz jego ceny. Jeżeli lekarz przepisuje więcej leków, nie trzeba prosić o odpis w aptece i nie traci się refundacji, można ją zrealizować w każdej aptece w Polsce. Każdy lek można kupić w dowolnej aptece bez ryzyka, że otrzyma się niewłaściwy lek, gdyż e-recepta jest zawsze czytelna i niemożliwa do zgubienia.
Podstawa prawna:
art. 42 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 1996r. O zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. Z 2011 r. Nr 277, poz. 1634 z późn. zm Dz. U. 1997 Nr 28 poz. 152)
Ustawa — Prawo farmaceutyczne (Dz.U. 2019 poz. 499)
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie recept (Dz.U. 2019 poz. 2395)
ANKIETA WSTĘPNEJ KWALIFIKACJI
W trosce o pacjentów odbywających wizyty osobiste na terenie przychodni Biovena, każdy pacjent przed wejściem uzupełnia epidemiologiczną Ankietę wstępnej kwalifikacji, którą w celu usprawnienia wejścia na teren placówki, udostępniamy również w formie elektronicznej.
Dokument dostępny jest przed wejściem do przychodni, co może wydłużyć proces rejestracji. Dlatego można ją również pobrać, wydrukować i wypełnić częściowo w domu, a w dniu wizyty okazać wypełnioną ankietę personelowi Bioveny, która wraz z dezynfekcją rąk i pomiarem temperatury umożliwia wejście na teren przychodni.
Pacjenci na terenie przychodni zobowiązani są zachowywać odległość około 2 metrów od siebie.
Powyższe działania są zgodne z zaleceniami Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego i mają na celu zapobieganie zakażeniom koronawirusem.
Wskaźnik niepełnosprawności głosowej
Wykonując badania medycyny pracy wstępne lub okresowe na stanowiskach, na których występuje czynnik narażenia “wysiłek głosowy” uprzejmie prosimy, aby przed umówieniem badań, pobrały i wypełniły dokument, który określa Wskaźnik niepełnosprawności głosowej- pobierz dokument.
Po przyporządkowaniu punktów do wszystkich stwierdzeń zawartych w dokumencie, należy zliczyć ich sumę, zgodnie ze skalą 0-4 punkty i podać całkowity wynik w trakcie umawiania badań.
Uzupełniony oryginał dokumentu, należy również wraz ze skierowaniem od pracodawcy zabrać na umówione wizyty badań medycyny pracy.