Masaż

Masaż leczniczy należy do najpopularniejszych zabiegów fizjoterapeutycznych.
W zależności od zastosowanej techniki ma on różne działanie: przeciwbólowe, rozluźniające, regenerujące, a nawet odchudzające. Masaż leczniczy wymaga wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, dlatego też powinien być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanego terapeutę.

Działanie masażu opiera się na mechanicznym oddziaływaniu na skórę, tkanki podskórne, mięśnie, ścięgna, powięź, torebki i więzadła stawowe, układ nerwowy, naczynia krwionośne i limfatyczne, a wykorzystując działanie odruchowe ma wpływa na układ krążenia, oddechowy, wewnątrzwydzielniczy oraz na narządy wewnętrzne.

Może być wykorzystywany w leczeniu licznych chorób natury ortopedycznej czy neurologicznej. Można go stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Masaż całego ciała pozwala na pozbycie się wielu różnych dolegliwości lub ich złagodzenie,
w tym m. in.

    • choroby i dysfunkcje narządu ruchu, takie jak stany po urazach (po stłuczeniach, skręceniach,     zwichnięciach i złamaniach),
    • zmiany przeciążeniowe mięśni, stawów, krążków międzykręgowych i innych struktur anatomicznych (przeciążanych np. podczas wielogodzinnej pracy siedzącej),
    • zespoły bólowe w przebiegu chorób zapalnych i zwyrodnieniowych narządu ruchu,
    • przykurcze i zaniki mięśniowe z nieczynności,
    • zapalenie stawów, mięśni, ścięgien i pochewek ścięgnistych.

Czas trwania masażu

Dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Cena masażu

Cena uzależniona jest od czasu trwania zabiegu:
Masaż częściowy – 15 min. – 30,00 zł
Masaż częściowy – 30 min. – 60,00 zł
Masaż całościowy – 60 min. – 120 zł